home staging,  Lifestyle,  Loft,  Projektowanie wnętrz,  Salon,  Styl,  wnętrza

Style we wnętrzach

O stylach, tak jak kolorach można by debatować godzinami. Dla jednej osoby dane zdjęcie przedstawiające salon będzie w stylu loft, dla drugiej osoby w stylu industrialnym. Tak samo dla jednej osoby granat może mieć zupełnie inny odcień niż dla kogoś innego. Ponieważ tak modnym dziś stało się słowo “loft” oraz “scandic” i właściwie producenci trochę na siłę dopisują do swojego designu : w stylu loftowym, w stylu skandynawskim, postanowiłam podać kilka przykładów wnętrz najlepiej oddających dany styl. Według mnie bowiem loftowy opisuje charakter pomieszczenia (często pofabryczne wnętrze, otwarta przestrzeń, wysokie pomieszczenie, często ciemne) a industrialnymi są elementy tego wnętrza, czasem po prostu dodatki (lampy, krzesła itp.)

W moim odczuciu najlepiej prezentują się wnętrza, w których nie dominuje jeden styl a delikatnie przenikają go akcenty stylów czasem nawet przeciwnych. Za to uwielbiam styl transitional, który łączy w sobie klasykę i ponadczasowość antyków z elementami nowoczesnymi. Idealnie sprawdza się we wnętrzach domów, mieszkań w kamienicach, lub dużych mieszkań z dobrym doświetleniem okiennym w blokach. Świetny jest też styl modern classic (współczesny), który można “przełamać” akcentami glamour, art deco, industrialnymi.

Dziś dodaję zdjęcia tych najbardziej pożądanych i powszechnych stylów. Ale niebawem dodam też przykłady stylu rustykalnego, farmerskiego, śródziemnomorskiego, prowansalskiego i innych.

żródło: Houzz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *