Home Staging

Na czym polega usługa “home staging”. Najczęściej kojarzy się moim klientom z metamorfozą wnętrza. I bardzo dużo w tym prawdy, ale na czym ona właściwie polega? Home staging to termin pochodzący z języka angielskiego, który oznacza przygotowanie mieszkania do transakcji sprzedaży lub wynajmu w możliwie krótkim czasie i stosunkowo niskim nakładem kosztów. Zatem nie chodzi o to by robić wielki projekt, wyburzać ściany, kuć kafle, a wykorzystać potencjał który jest ale jednocześnie sprawić by mieszkanie było przyjemne w odbiorze. Dawało uczucie przestrzeni, ładu, komfortu. Nie było przytłaczające ale jednocześnie “chciało” się w nim zamieszkać już dziś.

Najważniejsze bowiem jest pierwsze wrażenie. I to właśnie w tych kilku pierwszych sekundach kupujący ma poczuć się jak w domu. Pierwsze wrażenie jest tylko raz i nie da się go już powtórzyć.

Jeśli twoją nieruchomość oglądało już wielu chętnych ale nikt nie zdecydował się na finalizację transakcji, to znaczy, że oferta jest atrakcyjna, ale sama nieruchomość nie wywarła dobrego wrażenia.

Co zawiera w sobie usługa Home Staging?

Umawiamy się na konsultację HS, w ramach której ocenimy wnętrze. Wskażemy to, na co właściciel nieruchomości dotychczas nie zwrócił uwagi. Zlecimy usunięcie zbędnych przedmiotów, tak by nieruchomość nie wyglądała na zagraconą, oraz aby nie przykuwały uwagi osobiste rzeczy mieszkańców.

Podpowiemy jak uzyskać poczucie przestrzeni. Wskażemy elementy, które wymagają naprawy, poprawy, odświeżenia. Doradzimy jak zneutralizować kolory, jak ustawić meble, jakie wybrać, jakich użyć dodatków. Jak ustawić światła w mieszkaniu. W ramach konsultacji ustalimy zakres prac niezbędny do uzyskania pożądanego efektu. Jeśli będziesz chciał zajmiemy się również pracami remontowymi oraz zrobieniem zdjęć.

Szykując mieszkania w ramach home stagingu łączymy wiedzę z zakresu projektowania, marketingu oraz psychologii.

Budżet na home staging powinien przynajmniej równoważyć oczekiwane korzyści z osiągnięcia wyższej ceny sprzedaży. Szacuje się, że inwestycja rzędu 2% wartości nieruchomości przeznaczona na profesjonalną stylizację podnosi jej realną wartość o 10% i aż do 40% skraca czas sprzedaży!

Przykładowy home staging mieszkania we Wrocławiu

Mieszkanie w świetnej lokalizacji, dobrej cenie, ładnie wykończone, jednak nie sprzedawało się przez kilka miesięcy, mimo iż było w ofercie kilku pośredników. Klientka zdecydowała się na home staging i sprzedała mieszkanie w tydzień (bez pośredników!) oraz za wyższą cenę.

Zdjęcia mieszkania przed home staging :

Zdjęcia mieszkania po home staging:

Jeśli chcesz zamówić konsultację lub zlecić nam home staging twojej nieruchomości, skontaktuj się z nami.