projekt-wnętrza-mieszkania-50m2-nowoczesny-loftowy-design-rzut-mieszkania

Projekt kompleksowy

Projekt kompleksowy wnętrza, domu, mieszkania, biura (jednym słowem od A do Z) zawiera w sobie wszystkie etapy projektowania: od koncepcji po rysunki dla wykonawców, a jeśli będziesz potrzebować, to również nadzór nad ekipą wykończeniową. Zlecając mi taki projekt zyskujesz większą kontrolę nad zakresem prac, które następują kolejno w poszczególnych etapach projektowania.

Etap 1 – Konsultacja projektowa (omówienie zakresu projektu)

Pierwsze spotkanie, na którym omawiamy co jest do zrobienia. Rozmawiamy o wstępnych koncepcjach. Rozważamy możliwe rozwiązania. Wspólnie przeglądamy inspiracje. Jest to z jednej strony najprzyjemniejszy etap a jednocześnie najważniejszy. Słucham na tym etapie bardzo uważnie i zadaję dużo pytań. Im więcej szczegółów omówimy na samym początku, tym sprawniej przebiegać będą kolejne etapy.

O czym będziemy rozmawiać i co uzgadniać:

Dla kogo jest projekt?

Ilu jest domowników?

Co jest do zaprojektowania? Cały dom? Konkretne pomieszczenie? Jedynie zabudowa w danym pomieszczeniu?

Ile m2 powierzchni jest do zaprojektowania

Czy istnieje zwymiarowany rzut pomieszczenia?

Co należy wymierzyć? Ustalenie inwentaryzacji.

Styl życia domowników. Czyli jak dużo czasu spędzają w domu. Jakie funkcje pomieszczeń są najistotniejsze?

Potrzeby domowników

Co się podoba?

Czego nie lubię?

Praktyczność a design?

Określenie półki cenowej wystroju wnętrza.

Rozmowy o stylu o kolorach

Rozmowy o terminach realizacji

Inne ważne infromacje.

Konsultacja projektowa to zazwyczaj ok 1,5 -2h.

Etap 2 – Inwentaryzacja.

Inwentaryzacja to pobranie wymiarów projektowanych pomieszczeń oraz zaznaczenie wszystkich ważnych punktów elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych, oświetleniowych. Często też domierzenie skosów. Ustalenie położenia okien i drzwi, wysokości parapetów, grubości ościeżnic i innych niezbędnych do szczegółowego projektu elementów.

Inwentaryzacja zazwyczaj odbywa się podczas pierwszej konsultacji projektowej i jest wyceniana indywidualnie, w zależności od metrażu.

Etap 3 – Projekt koncepcyjny – układ, funkcje pomieszczeń, wydzielenie stref, ustalenie materiałów używanych we wnętrzu. Moodbordy – nastrój wnętrza.

Na tym etapie nanoszę wszystkie wymiary i ustalenia do projektu. Powstaje “baza” projektowa, która pokazuje nam wydzielone strefy, określa odległości, możliwe gabaryty mebli. Prezentuję tu najlepsze ustawienia. Ten etap wymaga spotkania konsultacyjnego, żeby omówić sobie szczegóły.

Czasami, kiedy wprowadzamy zmiany deweloperskie, ten etap zawiera w sobie prace związane z przygotowaniem dokumentacji dla dewelopera (zmiany w projekcie budowlanym – ścianki działowe, zmiany w projekcie schematów elektrycznych, projektów wod.- kan. czy oświetleniowych). Dopiero po akceptacji przez dewelopera wprowadzonych zmian, można pracować nad pozostałymi szczegółami koncepcji.

Zaraz po ustaleniu rozmieszczenia mebli we wnętrzu – wyznaczenia stref, tworzę moodboardy, czyli planszę propozycji “klimatu” projektowanego wnętrza. Z czasem moodboard będzie ewoluował i stanie się wizualizacją listy zakupowej. Więcej o moodboardach poczytasz tu.

Etap 4 – Projekt wykończeniowy wnętrza – wizualizacje i rysunki przekrojowe ścian dla wykonawców

Po zaakceptowaniu koncepcji wnętrza przychodzi czas na to, by wszystko precyzyjnie umieścić w projekcie. Na tym etapie powstają przekroje ścian – czyli rysunki zawierające wszystkie mniejsze i większe meble, ich rozmieszczenie w przestrzeni. Przekroje pokazują też projekty zabudów (szafy, meble kuchenne), rozkład kafli w łazience itp.

Każde pomieszczenie otrzymuje listę materiałów/ listę zakupową z podanymi linkami do zakupu z wyliczonymi ilościami oraz cenami, które to otrzymasz ode mnie mailem.

Poniżej zamieszczam kilka przykładowych rysunków przekrojowych.

Oraz wizualizacji

Etap 5 – Nadzór nad pracami wykonawców

Dodatkowo, w twoim imieniu uzgodnię z wykonawcami szczegóły odnośnie wykończenia wnętrza. Będę Ci asystować podczas spotkania ze stolarzem, czy glazurnikiem, zrobię zakupy i skoordynuję dostawy. Sprawdź cennik usług aby zapoznać się z pełną ofertą.

Etap 7 – Sesja zdjęciowa

Możesz zamówić profesjonalną sesję zdjęciową u fotografa, z którym współpracuję lub ja przyjadę i zrobię dokumentację zdjęciową projektu.

Przykładowe zdjęcia zrealizowanych projektów.